Illustration of a wireless home network printer padlocked and surrounded by chains

5 veidi, kā pasargāt savu bezvadu printeri

Neatkarīgi no tā, vai esat uzņēmuma īpašnieks vai darbinieks, jūsu darba nedēļa, visticamāk, sastāv no laika, ko pavadāt birojā, un laika, ko pavadāt mājās. Taču, lai hibrīda darbs būtu veiksmīgs, ir jābūt pareizai tehnoloģijai.

Bezvadu printeri. Tiem, protams, ir virkne priekšrocību, jo īpaši tas, ka tos var pārvaldīt, atjaunināt un novērst problēmas attālināti.

Taču bezvadu printeris var kļūt par potenciāli neaizsargātāko mājas tīkla punktu, ja to pienācīgi nenodrošināsiet. Mēs pastāsīsim, kā nodrošināt bezvadu printera drošību, izmantojot piecus vienkāršus soļus.

1. Nodrošiniet printera piekļuves punktus

Tie ir programmatūras piekļuves punkti, ko izmanto, lai savienotu ārējās ierīces ar jūsu printeri. Jūsu bezvadu printerim būs vairāki piekļuves punkti, kas paredzēti dažādām ierīcēm, bet daudzus no tiem jūs neizmantosiet.

Katra no šīm nenodrošinātajām pieslēgvietām ir potenciāla ievainojamība, ko var uzlauzt. Jums ir jāpievērš uzmanību šīm nepilnībām jūsu mājas biroja drošības aizsardzībā. To var izdarīt, vienkārši atspējot visus piekļuves punktus, kurus neizmantojat. To var izdarīt, printera iestatījumos, atstājot atvērtu tikai vienu piekļuves punktu, ko izmantojat. Lai uzzinātu, kā to izdarīt, vienkārši skatiet ierīces lietotāja rokasgrāmatu.

2. Atjauniniet printera programmaparatūru

Programmatūra nodrošina printera nevainojamu darbību. Tajā var būt neparedzētas ievainojamības, kas var ļaut cilvēkiem piekļūt jūsu printerim un jūsu tīklam.

Printera ražotājs, visticamāk, regulāri atjauninās printera programmaparatūru, lai novērstu visus šos trūkumus, bet jums ir jārīkojas atbilstoši. Pārliecinieties, ka regulāri atjaunināt sava printera programmatūru, lai izmantotu visas ražotāja jaunās aizsardzības iespējas. Parasti varat atjaunināt programmatūru manuāli, izmantojot printera vadības paneli, taču, ja iespējosiet automātiskos atjauninājumus, viss būs vienkāršāk.

3. Izmantojiet ugunsmūri

Ugunsmūri kā tīkla drošības programmatūra ir efektīvs drošības pasākums, kas var aizsargāt jūsu datoru un citas jūsu izmantotās tīkla ierīces. Ugunsmūris uzrauga ienākošos un izejošos datus un bloķē piekļuves veidus, kas neatbilst noteiktiem drošības protokoliem.

Pirms izmantojat bezvadu printeri, pārliecinieties, vai tajā ir ugunsmūris. Iespējams, ka printerī vai datorā jau ir iepriekš instalēts ugunsmūris. Ja tā nav, to ir nepieciešams uzstādīt. Ja neesat drošs kā to izdarit, sazinieties ar sava uzņēmuma nodaļu, kas ir atbildīga par jūsu bezvadu printeri.

4. Mainiet printera noklusējuma paroli

Jūsu printerim var būt nepieciešams lietotājvārds un parole bezvadu piekļuvei. Jūs redzēsiet, ka noklusējuma lietotājvārds un parole, visticamāk, būs standarta - tātad, tie var būt zināmi ne tikai jums. Tas nozīmē, ka, pirmo reizi iestatot un instalējot bezvadu printeri, iestatījumos ir ieteicams izvēlēties jaunu lietotājvārds un parole.

Tā vietā, lai parolei izmantotu kādu jau esošu vārdu vai frāzi, izveidojiet garu un spēcīgu paroli, kas satur vismaz 12 rakstzīmes un mazo un lielo burtu, ciparu un speciālo rakstzīmju kombināciju.

5. Izslēdziet tīkla drukāšanu

Kamēr printeris darbojas tiešsaistē, tas var būt neaizsargāts pret uzbrukumiem. Viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt bezvadu printera drošību, ir atspējot tīkla drukāšanu, izslēdzot printeri no tīkla, lai tam nevarētu piekļūt citas ierīces.

Viena no iespējām ir ierobežot laiku, kad printeris ir neaizsargāts, ieslēdzot tīkla drukāšanu tikai tad, kad to nepieciešams izmantot. Ja īpaši rūpējaties par drošību, varat neatgriezeniski atslēgt tīkla drukāšanu un tā vietā savienot datoru un printeri, izmantojot kabeli. Parasti printera vadības panelī ir iespēja atspējot tīkla drukāšanu. Taču tam nevajadzētu būt nepieciešamam, ja esat veicis visus pārējos pasākumus.

Pārliecinieties, ka viss jūsu mājas  tīkls ir drošs

Atcerieties, ka pat pēc tam, kad mājas dators un tīkls ir padarīts drošs, ir viegli aizmirst par citām tīkla ierīcēm, piemēram, bezvadu printeriem. Lai hibrīddarbs būtu efektīvs un drošs, katrai tiešsaistes ierīcei jābūt drošai. Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par to, kā mēs varam jums palīdzēt ar visu jums piederoši Brother ierīču drošību.

Avots:
https://cybernews.com/security/printer-security/

Vairāk Īsas instrukcijas un pamācības par printeriem

Iesakām izlasīt

Back to top