Sākotnēji dibināts pirms vairāk nekā 100 gadiem Nagojā, Japānā, Brother uzņēmums ir ar bagātu vēsturi Eiropā, kas sniedzas vairāk nekā 50 gadu tālā pagātnē. 

Brother uzņēmumu grupa piedāvā produktus un pakalpojumus klientiem visā pasaulē ar ražotnēm un tirdzniecības vietām vairāk nekā 40 pasaules valstīs un reģionos (uz 2024. gada janvāri).

Brother darbojas Latvijā jau vairāk kā 20 gadus un ietilpst Somijas uzņēmuma satāvā, kas savukārt ir daļa no Brother Nordic A/S grupas ar galveno biroju Dānijā. Brother Nordic A/S ir Brother Global grupas uzņēmums. Latvijas pārstāvniecība atrodas Rīgā, Klijānu ielā 2D - 412 un darbojas galvenokārt pārdošanas jomā Baltijas valstu tirgū.

Brother produktu klāsts galvenokārt ietver vienas funkcijas un daudzfunkciju printerus, uzlīmju un portatīvos printerus, skenerus un virkni Brother lietojumprogrammu un drukas pārvaldības risinājumu, kā arī Brother oriģinālos izejmateriālus un papildpiederumus.

Lai ilgtspējīgi attīstītos nozīmīgu vides pārmaiņu apstākļos, Brother Group ir izstrādājusi Brother Group vīziju "At your side 2030", kas sastāv no ilgtspējas mērķiem, kas sasniedzami līdz 2030. gadam.

1958 Brother apre in europa

Brother pirmā pārstāvniecība Eiropā

Eiropas ekonomikas un sociālo lietu komiteja tapa tikai gadu pirms Francija, Vācija, Itālija, Beļģija, Nīderlande un Luksemburga parakstīja Romas līgumu. Apzinoties un atbildot uz šo, Brother uzņēmums spēra pirmos svarīgos soļus pretī attīstībai un izaugsmei.

1968 fabbrica di macchine da cucire

Brother pārņem Jones šujmašīnu ražotni Mančesteras pilsētā (Audenshaw, Manchester)

"Jones" šujmašīnas bija labi zināmas kā Lielbritānijas vadošais zīmols, bet cieta no investīciju un attīstības trūkuma. Šī iegāde ļāva Brother uzņēmumam strauji attīstīties Apvienotajā Karalistē.

1971 prima stampante a matrice di punti ad alta velocità

Brother rada pasaulē pirmo ātrgaitas punktmatricas printeri

Šis produkts, kas izstrādāts Brother ražotnēs saskaņā ar CDCC noveda pie Brother lēmuma dažādot savu produktu piedāvājuma klāstu, piedāvājot biroja tehnoloģiju. Tas izrādījās būtisks solis, lai Brother kļūtu par uzņēmumu, kāds tas ir šodien. 

1985 prima macchina da scrivere elettronica

Pirmā Brother elektroniskā rakstāmmašīna

Sekojot lēmumam, dažādot uzņēmuma produktu klāstu, Brother elektroniskās rakstāmmašīnas strauji ieguva vispasaules atzinību un veicināja būtisku Brother uzņēmuma izaugsmi un atpazīstamību, padarot Brother par nopietnu biroja tehnikas ražotāju.Brother pirmais faksa aparāts

Faksa aparāti tika atzīti par galvenajām sazināšanās ierīcēm tā laika biroja darba vidē. Brother ražoja produktus, kas bija nelieli, efektīvi un ļoti konkurētspējīgi. Faksa aparāti ievērojami veicināja uzņēmuma produktu klāsta paplašināšanos. 

1987 prima stampante laser Brother

Pirmais Brother lāzerdrukas printeris

Lāzerdruka tika radīta, kā tā laika drukāšanas tehonoloģija un Brother spēja attīstīt un ražot savus ātrgaitas produktus biroja tehnikas darba tirgum. Mūsdienās Brother ir viens no šo produktu pasaules klases ražotājiem.

1988 prima etichettatrice Brother

Pirmais Brother uzlīmju printeris

Pierādot, ka Brother uzņēmums ir spēcīgs jaunu produktu ražošanā, Brother rada jaunu uzlīmju drukas tehnoloģiju, kas balstīta uz oriģināla Brother uzņēmuma koncepta. Tā visa rezultātā radās uzlīmju drukas produktu klāsts, kas vēl šodien rada pasaulē izturīgākās uzlīmes. 

1995 prima multifunzione Brother laser

Pirmā Brother lāzerdrukas daudzfunkciju ierīce

Turpinot pasaulē pirmo tehnoloģiju virkni, uzņēmums veica ievērojamu izrāvienu apvienojot dažādas funkcijas vienā ierīcē ar savu pirmo lāzerdrukas daudzfunkciju printeri. Ņemot par pamatu esošo lāzerdrukas printeri, Brother pievienoja skenēšanas, faksa, telefona un arī daudzas citas funkcijas. Tas kļuva par jaunu etalonu Brother konkurentiem un radīja pilnīgi jaunu produktu kategoriju.

1997 prima multifunzione Brother a getto d'inchiostro

Pirmais Brother daudzfunkciju printeris

Ņemot vērā lāzerdrukas daudzfunkciju printeru panākumus, Brother radīja tintes daudzfunkciju tehnoloģiju. Tā rezultātā tika radīti daudzi produkti, kas bija mazāki, klusāki, krāsaināki, bet tikpat funkcionāli kā lāzerdrukas iekārtas.  

2002 prima stampante portatile compatta

Brother pirmais iebūvētais mobilais printeris

Šis miniatūrais produkts bija (un joprojām ir) vienīgā tāda ierīce pasaulē, kas ir neliela izmēra, bet spēj paveikt tik daudz. Tā šobrīd ir drukāšanas resursu pamats daudzām lielām organizācijām, kurām būtiska ir mobilitāte kā British Transport Police un Hilarys Blinds.

2007 prima stampante di etichette RFID

Pirmais Brother RFID uzlīmju printeris

Patiess 21. gadsimta sasniegums, pamatojoties uz Brother esošās uzlīmju drukas tehnoloģiju pieredzi ir RL-700S ierīce, kurai tiek pievienotas radiofrekvenču identifikācijas zīmes, paplašinot uzņēmuma uzlīmju drukas tehnoloģiju klāstu. Šo tehnoloģiju, kas parasti izmaksā tūkstošiem mārciņu, pateicoties Brother jaunāko tehnoloģiju attīstībai, ir iespēja iegādāties par niecīgu samaksu.