A Brother scanner sitting on top of a desk in front of an exposed brick wall with a printed paper in the output tray

Kā darbojas skeneri

Kā darbojas skeneri? Un kādus dažādus skeneru veidus šodien ir iespējams iegādāties?

Kāpēc dokumentu kopēšanai izmantojam skenerus?

Mēs dzīvojam digitālajā pasaulē, kurā informācijas saglabāšana un kopīgošana ir ļoti svarīga gan mājās, gan darbavietā. Svarīgus dokumentus var kopēt, saglabāt un arhivēt, padarot cietās kopijas meklējamas un rediģējamas kā nekad agrāk, vienlaikus samazinot papīra izmantošanu, digitalizējot un arhivējot informāciju.

Skenēšanas tehnoloģija ir palīdzējusi īstenot revolūciju dokumentu pārvaldībā, bet kā tieši tā darbojas?

Kā darbojas skeneris?

Skeneri darbojas, izstarojot gaismu uz attēlu, dokumentu vai objektu. Vienkāršāk sakot, atstarotā gaisma ar spoguļu un lēcu palīdzību tiek novirzīta uz gaismjutīgu tehnoloģiju, pēc tam pārvērsta elektroniskos datos, kas tiek izmantoti, lai izveidotu oriģināla digitālu kopiju.

Jaunākie skeneri visbiežāk izmanto lādētu pāru ierīču (“charged couple device” vai CCD) tehnoloģiju kā gaismas sensoru elementu. Tomēr ir vairāki šīs tehnoloģijas varianti, piemēram, zemākas klases kontakta attēla sensors (“contact image sensor” vai CIS), par ko mēs pastāstīsim vairāk. CCD izmanto gaismjutīgas diodes, ko sauc par fotositiem, kas fotonus pārvērš elektronos. Lai gan tas ir tipiska plakanā skenera galvenais elements, ierīcei parasti ir arī spoguļi un lēcas.

Skeneru koncepcijas vēsturi var izsekot līdz 19. gadsimta agrīnajai telefotogrāfijai un faksimila aparātiem, taču pirmais īstais skeneris parādījās tikai 20. gadsimta 50. gadu beigās. Tie bija fotocilindra skeneri, kuros izmantoja fotoreizinātāju lampas (“photomultiplier tubes” vai PMT), nevis CCD. Mūsdienās CCD izmanto lielākajā daļā ikdienas skeneru, savukārt lielāki un dārgāki PMT fotocilindra skeneri, kuriem joprojām ir vislabākā attēla kvalitāte, ir paredzēti tikai specializētiem mērķiem, jo tie ir dārgāki.

Skeneri nav paredzēti tikai dokumentiem. Tehnoloģija ir turpinājusi attīstīties, un tagad to var izmantot arī 3D skenēšanai, lai izveidotu objektu fiziskus modeļus. Protams, dokumenti joprojām ir viena no to galvenajām funkcijām, un mūsdienu skeneri, piemēram, Brother skeneri, piedāvā jaunākās modernās funkcijas, sākot no inteliģentas attēlu apstrādes līdz uzlabotai papīra pārvaldībai, vadu un bezvadu savienojamībai, divpusējai skenēšanai, skārienjūtīgiem ekrāniem, portatīviem modeļiem darbam ceļā un daudz ko citu.

Kādi skeneru veidi ir pieejami?

No jaudīgiem portatīviem skeneriem, kad iekārtai jāiekļaujas ierobežotā telpā, līdz galda sekneriem, lai digitalizētu un kopīgotu dokumentus, izvēle ir tiešām plaša. Skenēšanas tehnoloģiju ir iespējams iegādāties arī iebūvētu printerī. Piemēram, Brother "viss vienā" (“all-in-one”) printeri var drukāt, kopēt, nosūtīt faksu un skenēt - ideāli piemēroti tiem, kam nepieciešama maksimāla efektivitāte un produktivitāte.

Pateicoties jaunākajiem skeneriem, vēl nekad nav bijis vieglāk digitalizēt, saglabāt un kopīgot dokumentus un citu informāciju. Brother piedāvā plašu prasmīgi izstrādātu skeneru klāstu, kas atbilst visām vajadzībām, sākot no mājas biroja un beidzot ar biznesa vajadzībām, tostarp kompaktus, profesionālus, galda un portatīvus skenerus.

Ar Brother skeneri pārvērsiet savus dokumentus augstas kvalitātes digitālajos failos ar vienu pogas pieskārienu.

Vairāk Īsas instrukcijas un pamācības par skeneriem

Iesakām izlasīt

Back to top