1. Sākums Brother
 2. Atbalsts
 3. Īsas instrukcijas un pamācības
 4. Printeri
 5. Kā drukāt dokumentus divpusēji ar Brother printeri
MFC-J890DW

Kā drukāt dokumentus divpusēji ar Brother printeri

Divpusējā druka, kas arī zināma kā duplex druka, gluži vienkārši nozīmē, ka drukāšana notiek uz abām vienas papīra loksnes pusēm.

Pastāv virkne mājas vai uzņēmuma drukas vajadzību, kam nepieciešamas abpusēji apdrukātas lapas, neatkarīgi no tā, vai jūs gatavojat pārskatus birojā vai veidojat ar rokām darinātas apsveikumu kartītes mājās.

Sliktākajā gadījumā, jūs varat panākt abpusēju drukāšanu manuāli ar jebkuru printeri, vienkārši apvēršot lokšņu puses starp drukas reizēm. Taču, lai atvieglotu darbu, lielākā daļa mūsdienu printeru un datoru programmatūru nodrošina automātisku abpusēju druku, tāpēc šos dokumentus varat saņemt ar vienu pogas klikšķi.

Meklējot jaunu printeri, apsveriet iespēju meklēt tādu, kurā divpusējā druka ir iekļauta standarta aprīkojumā.

Kā drukāt divpusēji, izmantojot Brother printeri?

Drukāšanas process uz abām papīra pusēs nedaudz atšķiras atkarībā no izmantotās programmatūras un printera. Iespējams, jūsu Brother printeris ļauj to darīt automātiski, izmantojot datoru vai ierīci, bet, ja tā nav, jums būs nepieciešams drukāt uz abām loksnes pusēm manuāli, atkārtoti padodot papīru caur ierīci apdrukāšanai.

Automātiska divpusējā druka

Divpusējā druka, izmantojot Mac operētājsistēmu:

 • Atveriet dokumentu, kuru vēlaties izdrukāt, izvēlaties sadaļu "fails" (“file”) un pēc tam "drukāt" (“print”)vai nospiediet taustiņu kombināciju "komanda + P" (“command+P”).
 • Drukas izvēlnē noklikšķiniet uz lodziņa zem "priekšnoteikumi" (“presets”) un nolaižamajā izvēlnē izvēlieties "izkārtojums" (“layout”.
 • Šajā izvēlnē redzēsiet lodziņu pie opcijas ar norādi "abpusēja drukāšana" (“two-sided printing”), pārliecinieties, ka šis izvēles lodziņš ir atzīmēts, ja vēlaties veikt abpusēju drukāšanu.
 • Kad būsiet izvēlējies šo opciju, dators to atcerēsies un pārnesīs uz nākamo drukas uzdevumu, tāpēc noteikti noņemiet atzīmi pie izvēles lodziņa, ja vēlaties drukāt vienpusēji.

Divpusējā druka, izmantojot Windows operētājsistēmu:

 • Varat iestatīt printeri automātiskai divpusējai drukai, dodoties uz logu "vadības panelis" (“control panel”) no izvēlnes “Sākums” ("Start").
 • Vadības paneļa sadaļā "aparatūra un skaņa" (“view devices and printers”) izvēlieties "skatīt ierīces un printerus" (“hardware and sound”).
 • Tālāk esošajā izvēlnē atrodiet vajadzīgo printeri, noklikšķiniet uz tā ar peles labo pogu un izvēlieties "printera īpašības" (“printer properties”).
 • Īpašību izvēlnē atveriet cilni "ierīces iestatījumi" (“device settings”) un atzīmējiet izvēles lodziņu "automātiskā divpusējā drukāšanas vienība" (“automatic duplexing unit”), pēc tam noklikšķiniet uz "piemērot" (“apply”).

Divpusējā druka, izmantojot programmatūru:

Lai gan datora iestatījumos varat iestatīt automātisku divpusējo drukāšanu, to var izdarīt arī manuāli, izmantojot dažādas programmatūras paketes. Piemēram, Microsoft Office programmās tiek piedāvāta drukāšanas izvēlne, kurā ir atzīmēta izvēles rūtiņa abpusējai drukāšanai, ja jūsu printeris ir saderīgs. Drukājot no konkrētas programmatūras, pirms dokumenta nosūtīšanas drukāšanai noteikti meklējiet šo drukāšanas opciju, lai jums nevajadzētu ķerties pie sava printera iestatījumu pārlūkošanas.

Kā manuāli drukāt divpusēji

Ja izmantojat printeri vai datoru, kurā nav iespējama automātiska divpusējā druka, varat to veikt manuāli. Tas nav daudz sarežģītāk, bet tas vienkārši nozīmē, ka jums pašiem ir atkārtoti jāpadod papīrs vēlreiz apdrukāšanai.

 • Dodieties pie printera un atveriet papīra padeves tvertni. Vienā papīra lapas augšējā stūrī, tajā pusē, kas vērsta uz augšu, ar zīmuli veiciet atzīmi.
 • Gan operētājsistēmā Windows, gan Mac atveriet izvēlni "fails" (“file”) un "drukāt" (“print”), lai atvērtu drukāšanas iespēju izvēlni.
 • Kad esat pārliecinājies, ka printeris ir pieslēgts, dodieties uz lodziņu "drukāt lapas" (“print pages”) un ievadiet visu nepāra lapu numurus dokumentā, atdalot tos ar komatiem (piemēram, desmit lappušu dokumentam tie būtu 1, 3, 5, 7 un 9).
 • Izvēlieties “drukāt” (“print”) un pēc tam, kad lapas ir pabeigtas, savāciet tās uzmanīgi, lai nesajauktu secību.
 • Sameklējiet savu pirmo lapu, uz kuras ir ar zīmuli izdarītā atzīme. Neatkarīgi no tā, kura puse ir apdrukāta, papīrs būs jāievieto papīra padeves tvertnē atkārtoti ar lapu, uz kuras izdarīta atzīme uz leju, sākot no 1. lapas, kam jāatrodas kaudzītes augšā, lejupejošā secībā.
 • Atgriezieties pie datora un dodieties uz drukas izvēlni, šoreiz atlases lodziņā "drukāt lapas" (“print pages”) norādot visus pāra numurus (piemēram, 2, 4, 6, 8, 10).
 • Izvēlieties drukāt (“print”) un savāciet lapas, kad process ir beidzies.

Ieguvumi, izvēloties divpusējo druku

Divpusēja druka var būt ļoti noderīga, jo tā gan paātrina drukas procesu, gan samazina kopējo papīra patēriņu un līdzekļu izniekošanu.

 • Divpusējā druka var palīdzēt samazināt izmaksas. Izmantojot divpusējo drukāšanu, jūs vai jūsu uzņēmums var samazināt papīra patēriņu pat uz pusi, salīdzinot ar vienpusējo drukāšanu. Tā kā divpusējā drukāšana paātrina drukāšanas procesu, drukājot abas lapas puses vienā, samazināsies arī jūsu printera enerģijas izmaksas, kas varētu būt izdevīgi, ja ierīce darbojas aizņemtā birojā un tiek bieži lietota.
 • Divpusēja druka var ietaupīt laiku. Automātiski drukājot dokumentus divpusēji, jūs pavadīsiet mazāk laika, gaidot, līdz dokumenti tiks izdrukāti, jo printerim ir jāapstrādā mazāk papīra, un, iespējams, pat būs iespējams abas puses izdrukāt vienlaicīgi.
 • Divpusējā druka ir dabai draudzīgāka. Samazinot papīra izšķērdēšanu un printera enerģijas patēriņu, jūs samazināsiet arī savu ietekmi uz vidi. Lai vēl vairāk samazinātu savu ietekmi uz vidi, varat to apvienot ar Brother tintes kasetņu un tonera kasetņu pārstrādes shēmu, un, protams, varat pārstrādāt visu papīru, kas jums vairs nav vajadzīgs.

Divpusēja dokumentu drukāšana ir vienkāršs process, un lielākajai daļai Brother dokumentu printeru šī funkcija ir iespējota pēc noklusējuma.

Brother piedāvā virkni printeru par pieņemamu cenu, kuru standarta aprīkojumā ietilpst automātiskā divpusējā druka. Mūsu divpusējās drukas printeri ir aprīkoti ar dažādām funkcijām (3-in-1 un 4-in-1), kas padara tos efektīvus un viegli lietojamus, pielāgotus dažāda veida mājas biroja vai uzņēmuma vajadzībām.

Vairāk Īsas instrukcijas un pamācības par printeriem

Iesakām izlasīt

Back to top