A Brother mobile printing application on a phone seen against a background of a black Brother printer on a desk.

Kā drukāt no viedtālruņa vai planšetdatora

Drukas darbus dažkārt ir daudz vieglāk veikt no viedtālruņa. Drukāt no iPhone, iPad, Android viedtālruņa vai planšetdatora, izmantojot printera ražotāja sertificētu lietotni, ir vienkārši. Tomēr ir arī citas iespējas, piemēram, izmantot parastos spraudņus (“plugins”) un pakalpojumus, kas daudzās mobilajās ierīcēs ir instalēti pēc noklusējuma vai kurus var lejupielādēt. Šajā bloga ierakstā mēs pastāstīsim par visām iespējām, kas palīdzēs drukāt no viedtālruņa.

Vai ir lietotne, kas ļaus man drukāt no mana viedtālruņa?

Mobilās lietotnes iOS un Android iekārtāmis parasti pieejamas lejupielādei no App Store vai Google Play. Pārliecinieties, vai lejupielādējat lietotni, kas atbalsta konkrēto printera modeli. Pēc lietotnes instalēšanas viedtālrunī vai planšetdatorā printeri tajā pašā tīklā parasti tiek atpazīti uzreiz. Pēc tam varat bez kavēšanās drukāt failus no mobilajām ierīcēm.

Atrodiet failu vai fotoattēlu, ko vēlaties izdrukāt no viedtālruņa vai planšetdatora, un pēc tam kopīgojiet to ar drukāšanas programmu savā viedtālrunī vai ierīcē. Parasti lietotnē ir pieejamas dažādas opcijas, piemēram, izdruku skaits, ko vēlaties izdrukāt, krāsaini vai melnbalti, vienpusēji vai divpusēji, kā arī drukāšanas iespējas uz fotopapīra, tāpat kā datorā vai klēpjdatorā.

Brother ir bezmaksas mobilās lietotnes dažādu failu, tostarp PDF, fotoattēlu, Microsoft Word un Excel failu un e-pasta vēstuļu drukai no viedtālruņiem vai planšetdatoriem tieši uz Brother tintes vai lāzera printera.

Ko ir iespējams izdrukāt ar mobilās lietotnes palīdzību?

 • PDF, Word, Excel, PowerPoint un teksta dokumentus – no iekārtā saglabātajiem dokumentiem un lejupielādēm, vai no failu glabāšanas lietotnēm kā Google Drive vai iCloud.
 • Foto – tieši no lietotnes, foto albūma, sociālajiem tīkliem un WhatsApp.
 • Mājaslapas – drukājiet mājaslapas tieši no interneta pārlūkprogrammām
 • Saturu no starpliktuves (“clipboard”) – datus, foto, tekstu un izvēlētas mājaslapu daļas, kas iekopētas starpliktuvē no citām aplikācijām.

Tas, ko varat un ko nevarat izdrukāt, ir atkarīgs no printera ražotāja drukas lietotnes, jo ne visas lietotnes var nodrošināt pilnu drukas iespēju klāstu, kas norādīts augstāk.

Vai ir iespējams skenēt dokumentus uz viedtālruni vai planšetdatoru?

Ja jums ir daudzfunkciju printeris, piemēram, daudzfunkciju printeris ar skenēšanas iespējām, varat skenēt papīra dokumentus arī uz viedtālruni vai planšetdatoru.

Atveriet ražotāja lietotni un izvēlieties skenēšanas opciju. Kad daudzfunkciju printeris būs noskenējis dokumentu, tas tiks parādīts viedtālrunī. Pēc tam varat pagriezt, apgriezt un rediģēt skenēto dokumentu.

Pēc tam jums ir vairākas iespējas: saglabāt skenēto failu tālrunī vai planšetdatorā, nosūtīt to pa e-pastu kā JPEG vai PDF failu vai saglabāt to mākonī, piemēram, iCloud, Dropbox vai Google Drive.

Ne visas lietotnes atbalsta dokumentu skenēšanu, tāpēc pārbaudiet, vai printera ražotājs to nodrošina lietotnē.

Brother ir plašs printeru un "viss vienā" (“all-in-one”) printeru klāsts gan lietošanai mājās, gan birojā, kas piemēroti drukai no viedtālruņiem un planšetdatoriem un skenēšanai tajos. Turklāt drukas iespējas var izmantot arī viesi, darbinieki vai ģimenes locekļi, kas ir pieslēgti Wi-Fi tīklam, kurā atrodas jūsu drukas iekārta.

Spraudņi (“plugins”) un risinājumi drukai no mobilā tālruņa

Papildus printeru ražotāju lietotnēm ir arī citas iespējas drukāt failus no mobilajām ierīcēm, piemēram, viedtālruņiem vai planšetdatoriem. Tie ir vispārīgi spraudņi (“plugins”), kurus ierīču ražotāji iepriekš instalē mobilajās ierīcēs vai kurus var lejupielādēt atsevišķi. Šo spraudņu priekšrocība ir tā, ka atšķirībā no printeru ražotāju lietotnēm tie darbojas ar vairāku zīmolu printeriem. Trūkums ir tas, ka šādi spraudņi bieži vien piedāvā tikai standarta drukas iespējas un nepiedāvā papildu iespējas, piemēram, krāsu vai melnbaltās drukas izvēli un abpusēju druku. Turklāt netiek atbalstītas skenēšanas funkcijas.

Šie ir populārākie spraudņi un risinājumi drukai no viedtālruņa vai planšetdatora:

 

Apple AirPrint

Izmantojot Apple AirPrint, varat ērti drukāt no Apple iPhone un printera, kas atbalsta AirPrint. Ar šo lietotni ir ļoti viegli izdrukāt e-pastus, fotoattēlus, tīmekļa lapas un dokumentus, jo nav jāinstalē programmatūra. AirPrint ir iebūvēta lielākajā daļā iOS mobilo ierīču, piemēram, iPhone un iPad.

 

Mopria Print Service

Drukājiet tieši no Android ierīces uz printeri, kas atbalsta Mopria. Ātri izveidojiet savienojumu ar printeri, izmantojot Wi-Fi savienojumu, lai izdrukātu e-pasta vēstules un citus dokumentus. Lejupielādējiet un instalējiet Mopria Print Service spraudni no Play Store veikala, un jūs esat gatavs drukāt no viedtālruņa vai planšetdatora.

 

Cortado

Cortado ļauj drukāt uz saderīga Brother printera, kas savienots ar viedtālruni vai planšetdatoru, izmantojot Wi-Fi vai Bluetooth. Cortado Cloud Printing ir pieejama Apple, Android un BlackBerry ierīcēm. Varat drukāt dažādus failu formātus, piemēram, HTML e-pasta vēstules, Excel, PDF un PowerPoint failus, bez nepieciešamības instalēt attiecīgo lietotni.

 

Near Field Communication (NFC)

NFC ir tehnoloģija, kas ļauj veikt darījumus, apmainīties ar datiem un izveidot bezvadu savienojumu starp divām ierīcēm, kas atrodas tuvu viena otrai. Ar NFC palīdzību var viegli izveidot bezvadu savienojumu, turot mobilo ierīci ar NFC atbalstu pret printeri ar NFC iespējām. Pēc tam varat drukāt tieši no mobilās ierīces un skenēt uz to.

 

Wi-Fi Direct

Printeri, kas atbalsta Wi-Fi Direct, var izveidot savienojumu tieši ar viedtālruni vai planšetdatoru, neizmantojot maršrutētāju (rūteri) vai karsto punktu (“hotspot”). Varat drukāt tieši no mobilajām ierīcēm vai skenēt uz tām. Izmantojot Wi-Fi Direct, e-pasta vēstuļu, fotoattēlu, tīmekļa lapu un dokumentu druka ir ļoti vienkārša. Nav lejupielādējama programmatūra, nav jāinstalē draiveri un nav nepieciešami kabeļi.

 

Brother lietotnes printeriem

Brother ir vairākas lietotnes, kas nodrošina drukas iespējas no Android un iOS viedtālruņiem un planšetdatoriem. Šīs lietotnes nodrošina arī uzlabotas iespējas, kuru nav standarta drukas spraudņiem un pakalpojumiem, piemēram, krāsu vai melnbalto druku, druku uz fotopapīra, kā arī vienpusēju vai divpusēju druku. Turklāt lietotnes ļauj skenēt failus tieši no Brother printera uz mobilajām ierīcēm, piemēram, iPhone, iPad vai Android viedtālruņiem vai planšetdatoriem.

 

Brother iPrint&Scan app

Brother iPrint&Scan ir bezmaksas lietotne, kas ļauj drukāt failus no iPhone, iPad vai jebkura viedtālruņa un planšetdatora, kas aprīkots ar Android operētājsistēmu, un skenēt uz tiem. Viss, kas jums nepieciešams, ir Wi-Fi tīkls un Brother printeris vai printeris "viss vienā" (“all-in-one”), kas to atbalsta. Lietotni ir viegli instalēt un lietot. Tiklīdz instalēsiet lietotni, tā meklēs tīklā atbalstītos printerus, lai jūs jebkurā laikā varētu izdrukāt vēlamos failus.

 • Vienkāršs un ātrs veids, kā drukāt fotoattēlus, tīmekļa lapas un dokumentus (PDF, Word, Excel, PowerPoint, teksta dokumentus).
 • Drukājiet dokumentus un fotoattēlus tieši no mākoņpakalpojuma, piem.,: Dropbox, OneDrive, Evernote.
 • Saglabājiet skenētos dokumentus savā Android mobilajā ierīcē vai nosūtiet tos pa e-pastu (PDF, JPEG).
 • Izmantojiet bez datora, klēpjdatora vai draivera.

 

Brother Mobile Connect app

Brother Mobile Connect ir bezmaksas lietotne, kas ne tikai ļauj drukāt un skenēt failus uz mobilajām ierīcēm un no tām, bet arī sekot līdzi sava printera tintes un tonera līmenim un viegli pasūtīt nepieciešamās kasetnes (pakalpojums pieejams atsevišķos reģionos). Lietotne darbojas, izmantojot Wi-Fi, un ir pieejama iPhone, iPad un Android viedtālruņiem vai planšetdatoriem.

 • Drukājiet dokumentus, fotoattēlus un tīmekļa lapas (PDF, Word, Excel, PowerPoint, teksta dokumentus).
 • Skenējiet fotoattēlus un dokumentus tieši uz viedtālruni vai planšetdatoru (PDF/JPEG), lai tos izdrukātu, kopīgotu vai saglabātu.
 • Mainiet printera iestatījumus un uzraugiet tintes vai tonera līmeni.
 • Pielāgojiet sākuma ekrānu, lai ātri piekļūtu bieži izmantotajām funkcijām.

 

Brother Service spraudnis Android iekārtām

Brother Print Service spraudnis ir īpaši izstrādāts Android mobilajām ierīcēm (versija 5 vai jaunāka), un to var lejupielādēt no Google Play. Izmantojot spraudni, varat drukāt no Android viedtālruņa vai planšetdatora uz piemērotu Brother printeri, izmantojot pieejamo Wi-Fi tīklu, tikai nospiežot vienu pogu.

Drukāt uzlīmes no mobilās iekārtas

Arī uzlīmes ir iespējams drukāt no mobilajām ierīcēm. Ir pieejamas dažādas lietotnes uzlīmju drukai no viedtālruņiem, planšetdatoriem vai īpašām mobilajām ierīcēm, ko izmanto mazumtirdzniecībā, noliktavās un veselības aprūpē. Izmantojot šīs lietotnes, ir ļoti viegli drukāt uzlīmes tieši no viedtālruņa, planšetdatora, klēpjdatora vai citas mobilās ierīces, izmantojot bezvadu Brother uzlīmju printeri.

Brother atbalsta arī profesionālus uzlīmju dizaina un drukas pakalpojumus, piemēram, Bartender un NiceLabel.

Drukāt no tīmekļa un mākoņpakalpojumiem un skenēt uz tiem

Ar Brother printeriem un skeneriem, kuriem ir tīmekļa savienojuma funkcijas, ir iespējams tieši no ierīces izveidot savienojumu ar dažādiem tīmekļa un mākoņpakalpojumiem, piemēram, Google Drive, Dropbox, OneDrive, Evernote un Box. Šis savienojums ļauj drukāt no šiem populārākajiem pakalpojumiem un skenēt tieši tajos, neizmantojot datoru. 

Vairāk Īsas instrukcijas un pamācības par printeriem

Iesakām izlasīt

Back to top