A desk with a Brother printer, laptop, and some stationery against an exposed brick wall and a large green plant on the right. Part of a bright window and a white chair is also visible.

Kā uzzināt sava printera IP adresi

Ir vairāki veidi, kā atrast printera IP adresi. Šajā rakstā mēs izskaidrosim, kas ir IP adrese un kādi soļi jāveic, lai to atrastu, izmantojot operētājsistēmu Windows un Mac.

Kas ir printera IP adrese?

Jūsu printera "interneta protokola" jeb IP adrese ir unikāls skaitļu kopums, kas piešķirts ierīcei. Šie skaitļi ir svarīgi, lai printeris varētu sazināties tīklā, tāpēc bez tiem nevarēsiet pievienot printeri tīklam, lai to varētu izmantot vairākas iekārtas dažādās vietās.

Brother printeri ir izstrādāti, domājot par ērtu lietošanu, un daudziem no tiem ir bezvadu tīkla funkcionalitāte, kas ļauj pieslēgt vairākas ierīces darbam konkrētā tīklā. Vairumā gadījumu viss, kas jums jādara, ir tikai jāpievieno printeris savam Wi-Fi tīklam.

Ir vairāki veidi, kā noskaidrot printera IP adresi. Veids būs atkarīgs no tā, vai jūsu printerim ir ekrāns, un no tā, kādas operētājsistēmas datoru lietojiet.

Kā uzzināt printera IP adresi

Ja printerim ir Ethernet pieslēgvieta un ekrāna panelis, printera IP adresi var samērā viegli atrast. Izmantojot ekrānu, lai pārvietotos pa printera izvēlni, jums vajadzētu būt iespējai atrast IP adresi printera iestatījumu un informācijas lapā. Ja ekrānā tas nav redzams vai arī printerim nav ekrāna, būs nepieciešams pieslēgties datoram.

Kā uzzināt IP adresi, izmantojot Windows iekārtu:

  1. Pēc USB savienojuma izveides ar printeri dodieties uz vadības paneli (“control panel”) no Windows sākuma (“start”) izvēlnes.
  2. Noklikšķiniet uz opcijas "skatīt ierīces un printerus" (“view devices and printers”), kas atrodas kategorijā "aparatūra un skaņa" (“hardware and sound”).
  3. Sadaļā "printeri un faksi" (“printers and faxes”) atrodiet savu printeri; varat pārliecināties, vai esat izvēlējies pareizo printeri, pārbaudot printera modeļa nosaukumu un numuru.
  4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz printera ikonas un izvēlnē izvēlieties īpašības ("properties").
  5. Atrodiet īpašību (“properties”) izvēlnē cilni "vispārīgi" (“general”) un pēc tam meklējiet lauku "atrašanās vieta" (“location”). Skaitļi, kas parādās šī lauka labajā pusē, veido jūsu printera IP adresi.

Kā uzzināt IP adresi, izmantojot Mac iekārtu:

  1. Mac sākuma ekrānā noklikšķiniet uz "sistēmas preferences" (“system preferences”).
  2. Jaunajā logā noklikšķiniet uz opcijas "drukāšana un faksa nosūtīšana" (“print and fax”).
  3. Atrodiet savu printeri cilnē "printeri" (“printers”), pārliecinoties, ka esat izvēlējies pareizo printeri, pārbaudot modeļa numuru un nosaukumu.
  4. Izvēloties pareizo printeri, noklikšķiniet uz "opcijas un piederumi" (“options and supplies”). Jaunajā ekrānā tiks parādīta jūsu printera IP adrese.

Neatkarīgi no tā, kuru operētājsistēmu izmantojat, lai atrastu printera IP adresi, pārliecinieties, ka šie skaitļi ir precīzi pierakstīti. Pēc tam šos numurus varat izmantot, lai konfigurētu printeri darbam privātā tīklā vai palīdzētu diagnosticēt savienojamības problēmas nākotnē.

Lai gan vairums moderno printeru savienojamību padara par vienkāršu uzdevumu, vienmēr ir lietderīgi saglabāt sava printera IP adresi, lai to varētu izmantot nākotnē. 

Vairāk Īsas instrukcijas un pamācības par printeriem

Iesakām izlasīt

Back to top