A Brother label printer on a desk using thermal printing technology to print a medium sized white label with black text.

Kā darbojas termodrukas uzlīmju printeri

Termodrukas printeri izmanto siltumu, nevis tinti, lai uz papīra, papīra, uzlīmju vai auduma lentes vai cita materiāla uzdrukātu uzlīmes vai norādes saturu. Ir divu veidu termodruka - tiešā termodruka un termopārnese.

Termodrukas printeri izmanto siltumu, nevis tinti, lai uz papīra, papīra, uzlīmju vai auduma lentes vai cita materiāla uzdrukātu uzlīmes vai norādes saturu. Ir divu veidu termodruka - tiešā termodruka un termopārnese.

Termodruka (vai tiešā termodruka) ir process, kurā drukātais attēls tiek iegūts, selektīvi sakarsējot termopapīru, kad tas iet caur termisko drukas galviņu. Pret siltumu jutīgais papīra pārklājums kļūst melns tajās vietās, kur tas tiek uzkarsēts, tādējādi radot vajadzīgo attēlu.

Savukārt termopārneses drukā izmanto uzkarsētu lenti, lai radītu izturīgus un ilgnoturīgus attēlus. Šis process garantē ļoti izturīgas un pret izsmērējumiem noturīgas izdrukas. Tāpēc termopārneses printeri ir kļuvuši par populāru izvēli, lai izgatavotu ilgi kalpojošas uzlīmes un viegli nolasāmus svītrkodus, kā arī kases čekus, biļetes, aproces, kuponus, identifikatorus un daudz ko citu.

Mūsu ikdienas un profesionālajā dzīvē uzlīmes un norādes ir visur. Termodrukas uzlīmes ir nepieciešamas visdažādākajās uzņēmējdarbības nozarēs, tostarp transporta un loģistikas, mazumtirdzniecības, veselības aprūpes un pārtikas produktu izsekojamības nozarēs - no mājokļiem līdz birojiem, veikaliem, noliktavām un citām telpām. Tātad, ja jums ir nepieciešamas augstas kvalitātes, izmaksu ziņā rentablas uzlīmes, kas ir izturīgas (termopārneses) vai ideāli piemērotas neilgam kalpošanas laikam (tiešās termodrukas), tad termodruka ir lieliska izvēle.

Kā darbojas termodrukas uzlīmju printeri?

Tiešās termodrukas printeri izmanto speciālu papīru, kam ir termohromatisku pārklājumu. Termopārneses drukā izmanto lenti, kas ir jutīga pret karstumu, kas ir iemesls, kādēļ lietotāji, kam nepieciešama izcila drukas noturība izvēlas tieši šo drukas veidu.

Termopārneses printeriem ir drukas galva, kas sastāv no nelielām uzkarsētām adatām – pa vienai priekš katra pikseļa – ko kontrolē mikroprocesors. Tas nosaka, kuras adatas ir nepieciešamas, lai veidotu specifisko attēlu. Adatas izmanto siltumu, lai izkausētu un pārnestu vaska vai sveķu bāzes tinti no lentes uz tukšas virsmas, neatkarīgi no tā vai tas ir papīrs, plastikāts vai cits materiāls.

Pastāv trīs galvenie termopārneses tintes veidi - vaska, vaska- sveķu un tīru sveķu. Katrai no tām ir savas īpatnības, un ir vērts saprast atšķirības. Vasks ir ilgnoturīgs, taču šādā veidā iespiestām uzlīmēm ir jābūt sausām, un tās ir jutīgas pret eļļām, ķīmiskām vielām un abrazīviem materiāliem. Vaska-sveķu tinte ir izturīgāka par vaska tinti un bieži tiek izmantota precīzākiem attēliem. Tīru sveķu tinte ir izturīgākā no visām. Tīro sveķu uzlīmes ir ūdensizturīgas, izturīgas pret saules gaismu un nodrošina lielāku aizsardzību pret ķīmiskām vielām un eļļām. Atšķirībā no vaska un vaska-sveķu tintes, to nevar izmantot uz papīra, bet tā ir paredzēta kausēšanai uz vinila, poliestera, polipropilēna un citiem materiāliem, lai izgatavotu ļoti izturīgas uzlīmes un norādes automobiļu, jūrniecības, gaisa kuģu, transporta un mašīnbūves nozarēm.

Jūsu tintes izvēle, protams, būs tiešā veidā atkarīga no jūsu individuālajām uzņēmuma un personīgajām prasībām. Tas pats attiecas arī uz materiālu izvēli, uz ko vēlaties drukāt. Brother piedāvā plašu drukas materiālu izvēli, kā arī pielāgotas uzlīmes, kas atbildīs jebkurām marķēšanas vajadzībām. No neiedomājami noturīgā P-touch klāsta līdz pilnkrāsu, galda, portatīviem printeriem – mums ir termodrukas printeris katram uzdevumam.

Kādas ir termodrukas printera priekšrocības?

Viena no lielākajām priekšrocībām, ko sniedz termodruka, ir tas, ka tā neierobežo jūs un dod iespēju drukāt ne tikai uz papīra. Atkarībā no izvēlētā printera, termodrukas uzlīmju printeros var izmantot dažādas lentes, kā arī tādus materiālus kā plastmasa, neilons, poliesteris, vinils un pat termosēžas cauruļveida lentes. Tas padara termodrukas printerus ļoti elastīgus un universālus dažādās nozarēs un dažādiem mērķiem.

Vēl viens aspekts, kas jāņem vērā, lietojot termodrukas uzlīmju printerus, ir ilgmūžība. Ar termopārneses metodi izgatavotās uzlīmes ir daudz izturīgākas nekā tradicionālā drukāšana ar tinti uz papīra. Tinte var izplūst, izsmērēties un izbalēt laika un laikapstākļu ietekmē, bet termodrukas izdrukas ir daudz izturīgākas, jo īpaši, ja tiek izmantoti, piemēram, tīri sveķi apvienojumā ar laminētu materiālu.

Brother unikālās P-touch uzlīmes (TZe), ar savu īpašo, laminēto pārklājumu, kalpos daudzus gadus, iekštelpās vai ārā, un ir speciāli izstrādātas, lai būtu ūdens, saules, ķīmisko vielu, berzes un temperatūras noturīgas.

Cik ilgi kalpo ar termodruku radīti attēli?

Tiešās termodrukas radītie attēli, tādēļ, ka tie ir radīti ar siltumu un pret siltumu jutīga materiāla, var viegli izbalēt laika gaitā, ja atrodas saules vai siltuma ietekmē. Tādēļ, ja vēlaties ilgnoturīgas izdrukas, kas saglabāsies skaidri salasāmas gadu garumā, tiešā termodruka nebūs pareizā izvēle jums un jūsu uzņēmumam.

Vai termodrukas printeri var izdrukāt jebko?

Termodrukas printeri atbalsta plašu materiālu klāstu: tajā skaitā papīru, plastikātu un kompozītmateriālus. Tā ir arī labākā izvēle, ja vēlaties radīt tīrus, viegli skenējamus svītru kodus. Tas ir svarīgi jebkuram uzņēmumam. Papildus, termodrukas printeri, tajā skaitā Brother industrijā vadošais QL un TD iekārtu klāsts, ir optimizēti, lai darbotos ar jaunāko datoru un mobilo tehnoloģiju, tajā skatā ar viedtālruņiem, planšetdatorien, bezvadu un Bluetooth savienojumiem, maksimālai elastībai. Lai integrētu termiskos printerus savās lietojumprogrammās, varat izmantot arī uzlīmju dizaina lietotnes  darbvirsmai, mobilajām ierīcēm un SDK (programmatūras izstrādes komplektus), kas ir ieteicami, lai varētu atrast vislabāko risinājumu savām marķēšanas vajadzībām.

Godalgotie Brother termodrukas uzlīmju printeri piedāvā liela apjoma un zemu izmaksu marķēšanas risinājumu ar izcilu izturību un efektivitāti. Ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi profesionālu uzlīmju drukas iekārtu izstrādē Brother var izpildīt visas jūsu marķēšanas prasības.

Ja jūs apsverat domu par termodrukas printera iegādi savam uzņēmumam vai personīgai lietošanai, iesakām iepazīties ar mūsu QL-800 profesionālo uzlīmju printeru klāstu, kas garantē neticamu ātrumu, daudzveidīgas savienojuma un pielietojuma iespējas, tajā skaitā iespēju drukāt divās krāsās (sarkanā un melnā). Vai arī apskatiet mūsu TD un TJ uzlīmju printerus, kas būs izcili piemēroti liela apjoma uzlīmju drukai. Ne velti termodrukas printeri ir pirmā izvēle, ja klienti meklē uzticamu risinājumu skaidri salasāmu un izmaksu ziņā efektīvu uzlīmju drukai.

Mūsu ekspertu komanda var palīdzēt izvēlēties tieši jūsu specifiskajām vajadzībām piemērotāko iekārtu. Vai arī lasiet vairāk par mūsu termodrukas uzlīmju printeriem un izdariet savu izvēli paši!

Vairāk Īsas instrukcijas un pamācības par dažādām tēmām

Iesakām izlasīt

Back to top