Kā nomainīt tintes vai tonera kasetni

Ja jūsu printerim beidzas tintes vai tonera kasetne, jums būs nepieciešams to nomainīt. Šeit uzzināsiet kā!

Katram printerim ir nepieciešamas tintes vai tonera kasetnes, lai tas varētu veikt savu darbu. Katru reizi, kad drukājat, tintes printeri izsmidzina tinti no kasetnes mikroskopiskos pilienos uz papīra (līdzīgs process noris, ja izmantojiet lāzerdrukas printerus). Atkarībā no drukāšanas apjoma un veida, jūsu printera tintes vai tonera kasetnes ar laiku būs jānomaina.

Tas var notikt diezgan regulāri, ja iekārta tiek lietota noslogotā birojā vai mazā uzņēmumā vai ik pa laikam mājās.  

Kā nomainīt tintes kasetni manā Brother printerī?

Ja nekad iepriekš neesat mainījis tintes vai tonera kasetni savā mājas vai biroja printerī, tas var šķist nedaudz biedējoši. Tomēr tas nevar būt vienkāršāk, ja izpildīsiet šos vienkāršos soļus. Šo norādījumu pamatā ir tintes kasetnes nomaiņa vienā no Brother godalgotajiem printeriem, taču tāds pats process kopumā attiecas uz visiem ražotājiem. 

  1. Pārliecinieties, ka printeris ir ieslēgts. Ja printera ekrānā ir rakstīts "Nav kasetnes, ievietojiet tinti" (“No cartridge, install ink”), tad ir pienācis laiks nomainīt tintes kasetni.
  2. Tintes kasetnes parasti tiek glabātas printera labajā pusē. Lai sāktu, atveriet priekšējā vāka paneli, lai redzētu, kur atrodas kasetnes. Tur vajadzētu būt četrām - ciāna, fuksīna, dzeltenā un melnā krāsā. Printera ekrānā būs redzams, kura krāsa ir beigusies. Katras kasetnes augšpusē ir maza svira.
  3. Nospiediet sviru, lai izņemtu izlietoto kasetni.
  4. Ja kasetnes ievietojat pirmo reizi, jūsu printerī kasetnes atvērumā var būt arī zaļa vai oranža aizsarguzlīme, kas jāizņem un jānoliek malā, bet nav jāizmet.
  5. Jaunām kasetnēm dažkārt ir plastmasas ciparnīca, kas jāpagriež, līdz tā atslēdzas, un aizsarguzlīme, kas jānoņem. To bieži vien var izdarīt, pagriežot sviru un uzmanīgi to izvelkot.
  6. Kad tas ir izdarīts, ievietojiet jauno tintes kasetni tās attiecīgajā, ar krāsu apzīmētajā atvērumā virzienā, ko norāda uz marķējuma redzamā bultiņa.
  7. Uzmanīgi ievietojiet kasetni, līdz tā iespiežas savā vietā. Šādi rīkojieties ar visām kasetnēm, kuras nepieciešams nomainīt.
  8. Aizveriet priekšējā vāka paneli.
  9. Tagad printerim būs nepieciešamas dažas minūtes, lai sagatavotu tintes caurulīšu sistēmu drukāšanai. Šajā laikā turiet printeri ieslēgtu.

Kā nomainīt tonera kasetni manā Brother printerī?

Tonera un tintes kasetnes ir iepakotas aizzīmogotā iepakojumā, kas paredzēts to aizsardzībai. Uzglabājot tonera kasetnes mājās vai birojā, tās vienmēr jāatstāj iepakojumā, līdz ir pienācis laiks tās uzstādīt. Pretējā gadījumā, tonera kasetnes var izžūt, ja ilgstoši netiek lietotas ārpus iepakojuma. Arī uzglabāšanas laikā kasetnes jāglabā horizontālā stāvoklī, un tās nedrīkst pakļaut nekādām ekstremālām temperatūras izmaiņām. Tonera pulveris var kustēties kasetnes iekšpusē, ja to glabā dažādos leņķos, un tas var radīt drukas problēmas.

Kad esat gatavs uzstādīt tonera kasetni, uzmanīgi izņemiet to no iepakojuma un noņemiet plastmasas uzlikni, kas aizsargā tonera drukas joslu. Pēc tam uzmanīgi pagroziet kasetni no vienas puses uz otru, lai toneris vienmērīgi sadalītos. Iespējams, to var nākties darīt virs atkritumu tvertnes, ja toneris izbirst.

Atveriet printera priekšējo vāku.

Ko darīt, ja tinte vai tonera pulveris nonāk uz manām rokām?

Ja no kasetnes izplūst tinte vai izbirst tonera kasetne un nokļūst uz rokām, nekavējoties tās nomazgājiet un izvairieties no saskares ar acīm. Ir svarīgi izvairīties no nepareizas apiešanās ar tintes kasetnēm, lai novērstu noplūdi. Izšļakstīšanās ir biežāk iespējama nekvalitatīvākās kasetnēs, kas ir viens no iemesliem, kāpēc mēs vienmēr iesakām iegādāties Brother oriģinālos papildpiederumus, lai nodrošinātu visaugstāko kvalitāti un labāko veiktspēju.

Kā pārliecināties, ka iegādātās kasetnes ir oriģinālas?

Neatkarīgi patērētāju testi ir pierādījuši, ka zemākas kvalitātes alternatīvu izejmateriālu iegāde ir maldīgs ietaupījums. Papildus, viltotas kasetnes, kas uzdodas par oriģinālām, ir nelikumīgas un bīstamas, tām trūkst kvalitātes un pastāv risks, ka tās var neatgriezeniski sabojāt jūsu printeri. Nozares līderi, Brother tajā skaitā, sadarbojas, lai cīnītos pret viltojumiem un palīdzētu aizsargāt patērētājus. Parasti viltotas kasetnes var atpazīt pēc to sliktās kvalitātes, neoficiālā iepakojuma, īsā kalpošanas laika, zemās cenas un apšaubāmajām tirdzniecības vietām, taču daži viltojumi ir ļoti labi, tāpēc, ja jums rodas šaubas, ir vērts pārbaudīt, vai jūsu īpašumā nav nonācis viltojums.

Ja esat ieguldījis līdzekļus kādā no Brother godalgotajiem lāzerprinteriem, jūs vēlaties nodrošināt, lai tas darbotos pēc iespējas labāk, iegādājoties Brother oriģinālos izejmateriālus un papildpiederumus. Ir pierādīts, ka mūsu tonera kasetnes ir kvalitatīvākas, ilgmūžīgākas un drošākas nekā neoriģinālās alternatīvas. Tās var arī izmantot, lai samazinātu jūsu oglekļa dioksīda emisijas un ietekmi uz vidi, izmantojot mūsu pārstrādes shēmu. Un, ja jūs ar mūsu oriģinālajiem izejmateriāliem apiesieties ar nepieciešamo rūpību, tās jūs atalgos ar augstas kvalitātes, ātru un rentablu druku.

Ko darīt ar izlietotajām kasetnēm?

Atcerieties, ka vecās kasetnes nedrīkst izmest atkritumos, un tās var pārstrādāt, lai samazinātu ietekmi uz vidi. Brother piedāvā ātru, vienkāršu un bezmaksas oriģinālo tintes un tonera kasetņu atgriešanas un pārstrādes programmu. Mēs atkārtoti izmantojam katru jūsu izlietotās tintes vai tonera kasetnes detaļu mūsu specializētajās rūpnīcās. Nosūtot izlietotās kasetnes atpakaļ mums, jūs aizsargājat vidi un veicināt ilgtspējīgu aprites ekonomiku.

Vairāk Īsas instrukcijas un pamācības par printeriem

Iesakām izlasīt

Back to top